Search
Close this search box.

V Jihlavě proběhla konference s názvem „Řešení elektronického násilí a kyberkriminality“

Kraj Vysočina ve spolupráci s Krajským ředitelstvím Policie ČR kraje Vysočina a Policejní akademií v Praze pořádal už po osmé mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Konference se uskutečnila 18. a 19. října 2018 v sídle Kraje Vysočina. Během těchto dvou dní se zde setkali přední odborníci na kybernetickou bezpečnost nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. „V letošním roce jsme hostili několik zahraničních účastníků ze Španělska, Rumunska, Polska Litvy a Slovenska,“ uvedl Petr Pavlinec, vedoucí krajského odboru informatiky a zároveň pracovní skupiny elektronické bezpečnosti, která na krajském úřadě působí.

Konference propojila odborníky z bezpečnostních složek, specialisty z oblasti prevence a vzdělávání, informačních a komunikačních technologií a neziskové sféry. Na konferenci vystoupili zástupci Ministerstva vnitra, Policie ČR, Policejní akademie v Praze, sdružení CZ.NIC, NCBI i zástupci Kraje Vysočina, členové pracovní skupiny k elektronické bezpečnosti.

Téma kyberkriminality je stále aktuálnější. „Kyberkriminalita je jediný druh kriminality, u které pozorujeme dlouhodobě nárůst,“ „Většina rodičů netuší, co jejich děti dělají na internetu,“ „Děti neřeší ochranu osobních údajů,“ zaznělo během přednášek.

Konference byla realizována jako součást projektu Kraje pro bezpečný internet a byla spolufinancována z dotace Ministerstva vnitra na podporu prevence kriminality.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient