V Jičíně se střetlo auto s cyklistou, musel pro něj letět vrtulník

V úterý 17. dubna krátce před sedmnáctou hodinou došlo v Jičíně na křižovatce ulic Husova a U Trati k vážné dopravní nehodě. Pětačtyřicetiletá řidička osobního motorového vozidla Peugeot 406 jela po vedlejší silnici v ulici U Trati ve směru k ulici Husova. Na křižovatce se zřejmě nechovala dostatečně pozorně a měla vjet do křižovatky, aniž by respektovala dopravní značení upravující přednost v jízdě. V té době jel po hlavní silnici v ulici Husova ve směru od kruhového objezdu k ulici Hradecká sedmapadesátiletý cyklista. V prostoru křižovatky došlo ke střetu osobního vozidla s jízdním kolem. Cyklista utrpěl těžké zranění, které si vyžádalo transport leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Pasivní dechová zkouška na alkohol u něho vyzněla pozitivně. Z tohoto důvodu došlo v nemocnici k následnému odběru krve. Ovlivnění alkoholem u řidičky vyloučili policisté na místě provedenou dechovou zkouškou. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku šest tisíc korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.