V Jičíně přibude nový radar

V Jičíně přibude nový radar na měření rychlosti projíždějících aut. Zařízení bude dohlížet na kázeň řidičů v Revoluční ulici, tedy v lipové aleji. Konkrétně bude umístěn v blízkosti základní školy. RM schválila dodavatele radaru, bude jím firma Bártek rozhlasy s.r.o. Celková cena bez betonáže sloupku je 72 237 Kč včetně DPH. Přípravné práce zajistí Technické služby města Jičína.

Firma zajišťuje i servis zařízení. Odbor dopravy MěÚ Jičín předložil radě dvě nabídky od dvou různých dodavatelů. Vybrané společnosti konkurovala firma DAS elektro s.r.o., která ovšem nabídla o něco horší cenu. Vybraný dodavatel navíc projevil vyšší iniciativu tím, že se dostavil na místo a obhlédl lokalitu, kde má radar být. V obou případech však firmy vystupovaly ochotně a jednání byla korektní.

Revoluční ulice podél lipové aleje je rizikové místo. Přímý úsek řidiče vybízí k vyšší rychlosti. Přitom v blízkosti je škola a v lipové aleji se pohybuje značné množství chodců a cyklistů, z nichž mnozí překonávají vozovku, například u místní „bezejmenné“ uličky Soudná či u sportovního areálu. Nehledě na to, že v Revoluční ulici je značná intenzita provozu. Obezřetnost je tedy na místě a Jičín se ji rozhodl podpořit právě radarem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.