V Jedovnicích hlídkovali jezdci na koních a psovodi

Rekreační oblasti bývají v zimních měsících častým terčem zlodějů nebo vandalů. Policisté z obvodního oddělení Blansko připravili do chatové rekreační oblasti Jedovnice preventivně bezpečnostní akci. V jejím průběhu zkontrolovali na tři stovky objektů. V oblasti pracovali policisté z pořádkové policie, jezdci na koních, psovodi a policista na čtyřkolce. Ti se na chatách zaměřili na kontrolu jejich zabezpečení, především oken, dveří, mříží a vstupů do sklepních prostor.

Pokud se při kontrole na místě nenacházel majitel objektu a nedošlo k narušení objektu, nechávali policisté za dveřmi kontrolní lístek, čímž majitele upozornili, že jejich objekt byl monitorován. Z druhé strany kontrolního lístku je uvedeno desatero doporučení majitelům rekreačních objektů, jak a co nejlépe zabezpečit a chránit svůj majetek.

Přestože statistiky hovoří v posledních letech o víceméně poklesu této majetkové trestné činnosti, není na závadu si připomenout, jak snížit riziko. Neobejdete se bez dobrého zabezpečení objektu. Nenechávat cenné věci v obydlí, když už si ale někdo chce nechat cenné věci v chatě, doporučujeme, aby si pořídili fotodokumentaci, popř. si zaznamenali výrobní číslo elektrických přístrojů, které v případě odcizení pomůže policistům při následném šetření. Pokud by měl majitel podezření, že se někdo vloupal do jeho nemovitosti, doporučujeme nevstupovat, popř. neuklízet objekt a ihned volat Policii ČR. Proti případnému pachateli nezakročujte, mohl by vás ohrozit na zdraví v horším případě na životě. Raději si zapamatujete popis pachatele či registrační značku vozidla, s kterým zloděj ujíždí.

Během dnešní kontroly nebyly zjištěny žádné nedostatky či poznatky k majetkové trestné činnosti. Hlídkový policisté z obvodního oddělení budou nadále průběžně monitorovat rekreační oblasti na Blanensku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.