V Jaroměři se málem zřítila pavlač, zasahovali hasiči

Profesionální hasiči z Jaroměře a z centrální stanice v Hradci Králové zasahovali v části Josefov v ulici Zdeňka Němečka. Na bytovém domě došlo k narušení předsazené balkónové konstrukce, tzv. pavlače. Protože hrozilo, že dojde k jejímu zřícení, bylo nutné konstrukci podepřít pomocí mechanických vzpěr a výdřevy, a to zhruba v délce deseti metrů. Skrz konstrukci vedla také plynová přípojka, proto musel být plyn před další manipulací uzavřen.

Na místo události dorazil technický kontejner z královéhradecké centrální stanice, který je mimo jiné vybaven dřevěnými stojnami a vzpěrami, kterými hasiči pavlač ve výšce 5 metrů podepřeli. Majitelé domu byli poučeni, že se jedná pouze o provizorní nouzové zajištění havarijního stavu konstrukce a je nutné vyhledat odbornou pomoc. Prostor kolem pavlače hasiči zapáskovali, nikdo pod ni nesmí vstupovat.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.