V Jablonném nad Orlicí si připomněli historii představením Ohlédnutí

Komponované představení umožnilo divákům připomenout si historii Jablonného prostřednictvím mluveného slova, fotografií a filmu, a také užít si jedinečný hudební zážitek.

Vstupní prostory i samotný sál městského kina přivítal diváky stylovou výzdobou laděnou v barvách trikolóry, o níž se postarala paní Eva Marková. Ze spolupráce Václava Horáka a Lenky Mikulové vzešly fotografie, srovnávající podobu města před 100 lety a dnes.

Samotné představení, režírované panem Miroslavem Wágnerem a moderované Janem Čenským, umožnilo divákům, v rozhovoru s pány Vladimírem Vendem ml. a architektem Petrem Fuchsem, nahlédnout do historie filmového klubu SONOR a do zákulisí procesu rekonstrukce historických domů na jablonském náměstí.

Pro slavnostní představení byly připraveny a během večera promítnuty nejstarší filmy dokumentující život ve městě a filmy zobrazující důležité události z historie města. Následovalo ocenění osobností v uplynulých 100 letech významně spojených s městem Jablonné n. O., na jejichž nominaci se podílela široká veřejnost.

Program slavnostního večera završil koncert souboru Musica Dolce Vita, jenž představil Klenoty české hudby.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.