V Jablonném nad Orlicí proběhla společenská akce Koloběh života

Společenská akce Koloběh života laděná ve stylu první republiky, představila v sobotu 20. října 2018 na jablonském náměstí nově založený Nadační fond Koloběh života, a nejen to…

Jablonské náměstí patřilo v sobotu odpoledne společenské akci Koloběh života, laděné ve stylu první republiky. Módní přehlídka prvorepublikových dámských, pánských i dětských oděvů vzbudila zaslouženou pozornost diváků, stejně tak hudební vystoupení Docentů, Matěje Raka a Mifo Bandu. Soubor Česká beseda sklidil ovace díky vystoupení Šup sem, šup tam. Swingová taneční ukázka s následnou výukou tanečních kroků rovněž vyvolala zasloužený zájem návštěvníků. Během korzování po náměstí se příchozí nechali vyfotografovat ve fotokoutku, ochutnali kulinářské speciality z doby našich babiček, děti měly příležitost pohrát si v dětském koutku plném dřevěných kostiček, seznámit se s prvorepublikovými bankovkami, i vlastnoručně si vylisovat jablečný mošt k občerstvení.

Společenské odpoledne, které přilákalo stovky diváků z Jablonného, blízkého i vzdáleného okolí, představilo nově založený Nadační fond Koloběh života, jehož cílem je vytvořit komunitu lidí schopných a ochotných poskytnout pomoc lidem v Jablonném a okolních obcích v akutní nepříznivé životní situaci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.