V Jablonci nad Nisou dnes začíná závod Světového poháru biketrialistů JBC 4X Revelations 2018

V Jablonci nad Nisou ve sportovním areálu sjezdovky Dobrá Voda se ve dnech 12. – 14. července 2018 uskuteční závod Světového poháru biketrialistů JBC 4X Revelations 2018. V letošním roce se tato akce v Jablonci nad Nisou uskuteční již pošesté. V loňském roce tyto závody krosových kol přilákaly na Dobrou Vodu deset tisíc diváků a pořadatel i letos avizuje takto početnou návštěvnost.

Celá událost je prezentována ve sdělovacích prostředcích, čímž je tedy opět očekáván velký počet návštěvníků, kteří se na místo konání dopraví hromadnými dopravními prostředky nebo svými vozidly. Z tohoto důvodu připravila Policie České republiky opatření, jehož úkolem je zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v okolí sportovního areálu – na silnici první třídy č. 65 v úseku od Rychnova u Jablonce nad Nisou až do Jablonce nad Nisou a dalších přilehlých komunikací. Dalším záměrem je také zajistit bezpečnost osob i majetku a ochranu veřejného pořádku. Preventivním cílem připraveného opatření je působení ze strany policistů k zamezení páchání trestné činnosti, a to zejména kapesních krádeží, krádeží motorových vozidel a vloupání do nich, v oblasti alkoholové i nealkoholové toxikomanie a dalších trestných činů. Bezpečností opatření ze strany Policie České republiky je naplánované až do ranních hodin neděle 15. července, a to s ohledem na konání oficiální afterparty, která je součástí programu závodu.

Policisté žádají všechny návštěvníky uvedeného závodu i doprovodných akcí, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech tomu určených a respektovali dopravní značení o zákazech stání i zastavení.

Současně s tím žádají návštěvníky, aby ve svých zaparkovaných vozidlech nenechávali viditelně odložené žádné věci, které by mohly přilákat zloděje. Zvýšenou obezřetnost mějte i před kapsáři a hlídejte si své osobní věci, které budete mít během konání celé sportovní akce při sobě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.