Search
Close this search box.

V Ivančicích otevřeli nové workoutové hřiště

Projekt veřejného hřiště se cvičebními a relaxačnímí prvky, který uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem podpořili svými sportovními aktivitami, dospěl do bodu realizace. Dnes, symbolicky na první jarní den, bylo hřiště slavnostně otevřeno.

Se začínajícím jarem, ačkoli tomu stupně teploměru zatím neodpovídají, dostali obyvatelé jihomoravských Ivančic darem workoutové hřiště. Soustava se cvičebními a relaxačními prvky je určena starším dětem a dospělým. Ideální volnočasové využití představuje hřiště i pro občany staršího věku. Ivančickým přispěla na vybavení hřiště Nadace ČEZ částkou 400 tisíc korun a veřejnost prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem, ve které byl projekt v loňském roce nasazen. Zemní práce a výsadbu zeleně zajistilo město Ivančice z vlastních zdrojů.

Hřiště o rozloze 800 m čtverečních se nachází v ulici V Olších a je přístupné 24 hodin denně. Stroje jsou celokovové, „vandaluvzdorné“ a s pevnou konstrukcí. Jednotlivé prvky jsou opatřeny návodem k obsluze.

„Pro naši generaci bylo trestem zůstat doma, pro dnešní mládež je trestem jít ven. Proto nabízíme atraktivní zábavu venku, která by naše mladé z jejich pokojů a od počítačových obrazovek a telefonních displejů lákala,“ říká ke zrealizovanému projektu starosta města Milan Buček.

„Workoutové hřiště by se mělo v ideálním případě nacházet v každém městě. Je otevřené dětem i dospělým a zdarma dává příležitost i motivaci k pohybu, kterého má dnešní generace stále méně. Těší mě, že lidé sportující s naší EPPkou tento projekt podpořili,“ dodala ředitelka Nadace ČEZ.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient