Search
Close this search box.

V Hranické propasti došlo k tragédii, zřítil se do ní cizinec

Kvůli neopatrnosti zemřel v sobotu v Hranické propasti u Hranic na Přerovsku jednatřicetiletý cizinec. Osudný mu byl pád z prudkého srázu, který má několik desítek metrů.

Na místo se dostavily jednotky profesionálních hasičů, povolán byl i vrtulník letecké záchranné služby. K cizinci se spustil hasič, specialista pro lezeckou činnost, zříceného muže však našel už bez známek života.

Přesné okolnosti tragédie se vyšetřují. „Okolnosti pádu šetříme, byla tam nařízena soudní pitva,“ řekla krajská policejní mluvčí Marie Šafářová. Podle hasičů je však pravděpodobné, že cizinec byl při chůzi neopatrný.

Hranická propast je součástí národní přírodní rezervace Hůrka na pravém břehu Bečvy u Hranic. Propast je hluboká celkově 404 metrů, z toho suchá část má 69 metrů. Podle posledních průzkumů by mělo jít o nejhlubší zatopenou jeskyní na světě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient