V Hradci pomáhají zalévat zeleň dobrovolní hasiči

Tento týden se k vozům technických služeb, které průběžně už několik měsíců zalévají ve městě zeleň, připojily také cisternové vozy městských dobrovolných hasičů. Zalévají stromy i zeleň a pokračují tak společně ve zmírňování následků dlouhotrvajících vysokých teplot a absence intenzivnějších srážek.

Speciální kropicí vozy technických služeb, které se každoročně už od jara takto starají ve městě o zeleň, se po celý tento týden zaměřovali zejména na čerstvou květinovou výsadbu v parcích a na území města a na letničkové záhony. Flotilu vozů technických služeb zalévajících zeleň doplnila i technika městských dobrovolných hasičů například z Plácek, Svinar a z Březhradu. Právě hasičské vozy jsou velkoobjemové, a tak se budou především věnovat zalévání stromů. V Hradci Králové se jedná zhruba o 1200 stromů, které potřebují akutně vláhu.

Vodu vozy načerpají v technických službách, kde je každý den ráno s ohledem na vývoj počasí a aktuálních potřeb stanoven detailní rozpis jízd. Členem posádky vozu hasičů se tak na chvíli stávají i zaměstnanci technických služeb, kteří přesně vědí, kterému stromu je třeba vláhu ve městě dodat a jakým způsobem se k němu dostat.

Technické služby Hradec Králové se v součtu starají ve východočeské metropoli zhruba o sedmdesát tisíc stromů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.