Search
Close this search box.

V Hradci a Brně se musí smířit s odchody opor

Už sedm hráčů z mistrovského týmu z loňské sezony si mohla Kometa Brno odškrtnout. Po Marku Čiliakovi (Slovan Bratislava), Hynku Zohornovi (Lahti, Finsko), Martinu Nečasovi (Carolina), Lukáši Vágnerovi (K. Vary), Tomáši Havránkovi (K. Vary) a Tomáši Vincourovi (Lukko Rauma) odchází i Jakub Krejčík. Stejně jako Vincour bude působit ve finském Lahti.

Krejčík měl sice s brněnským týmem podepsanou smlouvu i na příští sezonu, měl v ní však dodatek, že v případě zahraniční nabídky může odejít.
Pro odchovance pražské Slavie to bude už třetí zahraniční angažmá. Dříve působil v Záhřebu (KHL) a Örebro (Švédsko).
Krejčík už také startoval na čtyřech světových šampionátech.

S odchodem opory se musí smířit i v Mountfieldu Hradec Králové. Po pěti letech se s tímto klubem loučí útočník Rudolf Červený. „Hradec mám moc rád, ale teď bych chtěl zkusit něco jiného a posunout se zase o kousek výš. Beru změnu i tak, že bych se nerad uspokojil, každý by se měl snažit posouvat,“ řekl Červený. To že byl tento hráč Hradci oporou svědčí to, že se stal po základní části jejím nejlepším střelcem, v kanadském bodování byl druhý.

Po pětiletém působení ve východočeské metropoli se s týmem loučí i Jiří Šimánek, který se přesouvá do Českých Budějovic.
Celkově došlo během letní přestávky v hradeckém hokejovém klubu k velkým změnám. Dres Mountfieldu vysvléklo 14 hráčů (!), mimo jiné např. Patrik Rybár (Detroit), Andris Džerinš (Dinamo Riga), René Vydarený (Č. Budějovice) či Jaroslav Bednář (konec kariéry).

Nahradili je zatím tito hráči: Martin Réway (Slovan Bratislava), Tomáš Linhart (Třinec), Daniel Rákos (Třinec), Brandon Maxwell (M. Boleslav), Michal Hlinka (Trenčín, Slovensko), Juraj Bezúch (Trenčín, Slovensko), Marek Paulovič (Nitra, Slovensko), Radim Šalda (Saint John, QMJHL) a Matěj Chalupa (Plzeň).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient