V hotelu Thermal v Karlových Varech proběhla policejní konference Internetem bezpečně 2018

Policisté nejen z Karlovarského kraje se dne 25. října zúčastnili konference Internetem bezpečně 2018, která se konala v Karlových Varech hotelu Thermal.

Konference měla za úkol informovat odbornou i laickou veřejnost o hrozbách, které v oblasti kybernetické kriminality aktuálně hrozí. Celou konferencí prováděli špičkový odborníci na online bezpečnosti v České republice jako je např. JUDr. Jan Kolouch, Pavel Bašek a další.

Policisté se zúčastnili zejména dopolední části programu, která byla určena k vzdělávání preventistů Policie ČR, městské policie, představitelů obcí, pedagogických a nepedagogických pracovníků a dalších zájemců o bezpečnost v kyberprostoru.

Zúčastnění policisté měli vyhrazený jeden ze sálů pouze pro sebe, neboť se zde pojednávalo mimo aktuálních kybernetických útoků například i kybernetické útoky z hlediska trestního práva a mnoha dalších zajímavých tématech souvisejících s kyberkriminalitou.

JUDr. Jan Kolouch například ve své přednášce uvedl, že v dnešní době je 70 % osob ve věku 18 let permanentně online. I díky tomu vznikají určité hrozby na úseku kybernetické kriminality. Nebezpečí nám nyní nehrozí jen z počítačů, mobilních telefonů, ale i z chytrých hodinek, fitness náramků či chytrých žárovek. Tedy z věcí, které bychom za nebezpečné jistě nepovažovali. To a mnoho dalšího si policisté z konference odnesli a načerpali tak nové informace pro výkon své služby.

V poslední části programu určenému policistům jim byla předána publikace Kybernetická kriminalita příručka pro policisty, jejímiž autory byli Roman Kohout a Jiří Štochl z Krajského ředitelství Policie Karlovarského kraje. Samotnou publikaci jim přišel předat Náměstek ředitele pro vnější službu plk. Mgr. Jiří Matouš.

Odpolední část programu byla určena pro širokou veřejnost, jíž se zúčastnilo přibližně 90 účastníků. I zde se účastníci dozvěděli spoustu zajímavých informací například z přednášky Petra Porubského z Linky Bezpečí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.