Search
Close this search box.

V hotelu Imperial hořelo, naštěstí šlo jen o cvičení pro personál

Prostory pětihvězdičkového hotelu Imperial v Karlových Varech zažily požární zásah. Ve spolupráci s vedením hotelu zde hasiči připravili prověřovací cvičení. V pátém a šestém patře s použitím vyvíječe kouře simulovali hasiči požár v jednom z pokojů. Cílem cvičení bylo prověřit činnost personálu při potvrzení místa požáru, nahlášení události na tísňovou linku a zajištění evakuace osob z objektu.

Dále pak prověřit činnost velitele zásahu během spolupráce s personálem a využití dokumentace zdolávání požáru, prověřit nástupní plochy pro požární zásahovou techniku a prověřit taktiku zásahu při vyhledání požáru, záchraně osob, lokalizaci a likvidaci požáru v prostorách ubytovacího zařízení. Hlavním smyslem cvičení byla součinnost personálu při vyhlášení poplachu, na místě tak zasahovaly jen tři jednotky hasičů. Při ohlášení skutečného požáru v hotelu by na místo okamžitě vyjelo podstatně více jednotek. Figuranty pro záchranu a evakuaci představovali v hotelových pokojích studenti karlovarské střední školy, několik z nich bylo nutné kvůli kouři zachránit v koši výškové techniky. Z hlediska požární prevence nebylo během cvičení v hotelu zjištěno žádné pochybení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient