V Hořovicích rekonstruují přístupové cesty k nemocnici

Od začátku dubna probíhá rozsáhlá rekonstrukce ulice K Nemocnici, která má zlepšit přístup pacientů i personálu k hlavnímu vchodu hořovické nemocnice. Akce probíhá v součinnosti s vedením Města Hořovice a navazuje na vybudování nového parkoviště pro veřejnost, které je naproti nemocniční lékárně.

Podle vyjádření Dr. Ing. Jiřího Peřiny, starosty Hořovic, rekonstrukce hlavní přístupové cesty k nemocnici bude stát okolo 26 milionů korun. Stavební práce jsou rozděleny do čtyř etap (viz níže) a budou dokončeny v říjnu 2018. Vedení Města Hořovice, stejně jako vedení nemocnice, jsou si vědomi nemalých obtíží, které pacientům, návštěvníkům i personálu nemocnice způsobují stavební práce. Tímto se za případné komplikace omlouvají a prosí o shovívavost.

V rámci rekonstrukce vzniknou také nové bezpečné přechody pro chodce u Sluneční brány i přímo u areálu nemocnice. Estetický vzhled vylepší i nová autobusová zastávka. Vzhledem k již fungujícímu velkokapacitnímu parkovišti ubydou parkovací místa podél ulice K Nemocnici, kde nadále bude možno parkovat pouze podélně k vozovce. Tím se ovšem podstatně zlepší průchodnost komunikace, což je žádoucí i s ohledem na nově plánovanou bytovou výstavbu východně od areálu nemocnice. Do komunikace budou také uloženy veškeré sítě potřebné pro uvedenou výstavbu.

Podle sdělení starosty Hořovic, stavební práce proběhnou v následujících čtyřech základních etapách:

1. etapa: Zcela na počátku akce se uzavře část ulice K Nemocnici východně od vjezdu na nově vybudované parkoviště až k silnici směrem na Tihavu. V průběhu první etapy bude uzavřen také úsek zmíněné ulice od ulice Pražské až po vjezd na parkoviště u Sluneční brány. Příjezd k nemocnici bude řešen ulicí Vrbnovskou okolo zámecké zdi a také ze směru od Svatého Jána.

2. etapa:
Úsek východně od nově vybudovaného parkoviště bude zpřístupněn a bude zde vybudován provizorní vjezd na toto parkoviště. Příjezd k parkovišti bude tedy možný po silnici na Tihavu. Přístup do areálu nemocnice bude možný po chodníku ulicí K Nemocnici od Sluneční brány.

3. etapa: U Sluneční brány se vybuduje polovina kruhového objezdu směrem k ulici Pražské. K parkovišti bude možný příjezd od silnice na Tihavu.

4. etapa: U Sluneční brány se dokončí druhá polovina kruhového objezdu směrem k ulici Vrbnovské. Přístup k nemocnici bude po nově zrekonstruované části ulice K Nemocnici od ulice Pražské, stejně tak i od silnice na Tihavu. Takto již bude zajištěn také přístup k parkovišti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.