V Hořicích srazila nepozorná řidička cyklistu

Ve středu 2. května kolem půl páté odpoledne došlo v Hořicích na křižovatce ulic Máchova, Jablonského, Sladkovského a Palackého náměstí k dopravní nehodě. Devatenáctiletá řidička osobního motorového vozidla Škoda Fabia jela ve směru jízdy ulicí Jablonského k Palackému náměstí. Na křižovatce ulic se zřejmě nechovala dostatečně pozorně a měla vjet do křižovatky, aniž by respektovala přednost zprava. V té době jel po ulici Máchova jednatřicetiletý cyklista ve směru k Palackému náměstí. V prostoru křižovatky došlo ke střetu osobního vozidla s jízdním kolem. Muž po nárazu upadl přes přední kapotu na vozovku a utrpěl prozatím blíže nezjištěné zranění, které si vyžádalo převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně. Vliv alkoholu na místě vyloučili policisté provedenou dechovou zkouškou u obou účastníků nehody. Celková škoda je předběžně stanovena na částku šest tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.