V Hořicích pořádalo centrum PoHoDa Den dětí

I letos pracovnice Nízkoprahového klubu PoHoDa při plánování programu na jaro myslely na děti z Hořic a okolí. Každý ročník je o něco větší, než ten předchozí a organizátoři věří, že to tak bude i nadále.

Poslední květnový den ožil areál plaveckého bazénu v Hořicích zábavnými aktivitami pro děti. Aby pořadatelé zvládli uspokojit co nejvíce dětí, rozhodli se, že spojí síly s Domem dětí a mládeže v Hořicích. Již tradičně vypomáhali také z Rebels of workout a akci moderoval Kamil Kašparovský. Co na děti vlastně čekalo? Celkem devět rozličných stanovišť. Malé děti vždy velmi lákají balonky, proto pořadatelé i letos připravili pro děti možnost si balonek vytvarovat, pokud bylo dítko malé, dostalo balonek již hotový. Větší děti láká adrenalin, a z hřiště s Bumper bally je nemohli rodiče dostat ven. Velká fronta se tvořila u stanoviště s malováním na obličej. Další tři stanoviště měly pracovnice z Domečku, děti se u nich mohly pořádně vyřádit a přejít k sportovní disciplíně od Rebels of workout. Na plážovém hřišti si děti zahrály pétanque nebo mölkky. Velké poděkování patří pánům dobrovolníkům, kteří dětem půjčovali své airsoftové zbraně, výstroj a ochotně odpovídali na všechny dotazy.

A co bylo na programu mimo zmíněné stanoviště? Představení měly mažoretky, divadélko pro děti, dobrovolní hasiči i sportovci na hrazdách. Během odpoledne mezi děti také zavítali motorkáři, kteří neváhali a usadili děti přímo na své milované stroje.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.