Search
Close this search box.

V Hořicích je rozhodnuto, Šance jde s Patrioty, ODS je mimo hru

Šance pro rozvoj se starostou Alešem Svobodu získala v Hořicích osm mandátů v jednadvacetičlenném zastupitelstvu. Šest křesel pak ODS a pět Hořičtí patrioti. Po jednom KSČM a ČSSD. Po úterní schůzce vítěze voleb sdružení Šance pro rozvoj je zřejmě rozhodnuto.

„Sdělil jsem kolegům Ivanu Doležalovi za ODS s podporou Svobodných a Martinu Pourovi za Hořické patrioty s podporou Dem. bloku rezumé. Rozhodnutí Šance pro rozvoj s podporou Východočechů jako vítěze voleb v Hořicích je dvoukoalice s Hořickými patrioty,“ informoval Deník starosta Aleš Svoboda.

Do ustavujícího zastupitelstva bude na post starosty navržen Aleš Svoboda a na pozice místostarostů Jana Bouzková (Šance pro rozvoj) a Martin Pour (Hořičtí patrioti).

„V tuto chvíli došlo k dohodě obou subjektů s tím, že v nejbližších dnech proběhne společné jednání o konkrétních bodech koaliční smlouvy a jejímu následnému podpisu,“ pokračuje Svoboda.

Pokud nedojde ke zpochybnění voleb je naplánován termín ustavujícího zastupitelstva na 31. října.

Aktuálně : vyjádření Aleše Svobody ke vzniklé koalici:

Hořice povede koalice Šance pro rozvoj a Hořických patriotů

Dne 10.10.2018 se vedení vítězného uskupení Šance pro rozvoj dohodlo na vytvoření společné koalice s představiteli Hořických patriotů, kteří ve volbách dosáhli na třetí místo. Příští čtyři roky tak povede Hořice dvoubarevná koalice, která bude mít v 21 členném zastupitelstvu 13 hlasů. Starostou bude i nadále Aleš Svoboda, který obdržel ve volbách nejvyšší počet odevzdaných hlasů voličů.

„Koaličního partnera jsme si vybrali po důkladné diskusi o programových prioritách obou uskupení a zohlednili jsme rovněž zkušenosti se vzájemnou spoluprací v předcházejícím volebním období“, odůvodnil vznik koalice starosta města Aleš Svoboda.

Koalice tak bude sestavena bez Občanské demokratické strany, která byla dosud ve vedení města zastoupena. Přestože byla velká koalice všech tří stran rovněž zvažována, nakonec nebyla realizována. „Máme za to, že pro Hořice bude přínosnější, když bude ODS představovat konstruktivní opozici, a bude tak nejen kontrolovat výstupy naši práce na radnici, ale stane se logickým zdrojem zajímavých témat k diskuzi“, je přesvědčena jednička kandidátky Šance pro rozvoj Bc.Jana Bouzková.

Ustavená koalice věří, že při dosaženém rozložení hlasů v zastupitelstvu, bude vedení města stabilní, což umožní naplnění programových priorit obou subjektů ke spokojenosti všech občanů města.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient