Search
Close this search box.

V hokejovém utkání dvou Třebových vyhrála Moravská 5:8

V prvním finálovém střetnutí se radoval moravskotřebovský Slovan, který dokázal Kohoutům na jejich vlastním ledě nastřílet osm branek. Hokejisté České Třebové doplatili na hrubé chyby v obranné činnosti. Nedělní zápas sledoval rekordní počet 1 035 diváků.

Očekávaný hokejový zápas měl slavnostní úvod. Českou hymnu zazpívala Hana Bauerová, první vhazování měl starosta České Třebové Jaroslav Zedník.

Do první gólové šance se dostal ve 3. minutě kapitán Slovanu Čikl, jehož střelu skvěle vyrazil brankář Nimmerrichter. V čase 4:25 byl vyloučen hostující obránce Bednařík, prudkou ránu Jar. Moučky gólman Turek vyrazil, puk se vzápětí odrazil zpět k Jar. Moučkovi, který netrefil odkrytou branku Slovanu. Kohouti se prosadili až v čase 8:06. Na začátku rychlé kombinační akce byl právě Jar. Moučka, od Šejby zamířila přesná přihrávka k obránci Škvorovi, který zblízka nezaváhal – 1:0.
Radost českotřebovských fanoušků neměla dlouhého trvání. Zaváhání domácích obránců (Cik – Jan Moučka) za pouhých 14 vteřin potrestali přihrávající Langr a pohotově tečující Kobza – 1:1. Ve 12. minutě vyloučen Duba (krosčekoval Jindřicha), při přesilovce domácí znovu chybovali, po nájezdu Langra zachraňoval spoluhráče gólman Nimmerrichter. Další chybu domácí obrany hráči Slovanu potrestali. Hosté šli do vedení v čase 15:17, po akci prvního útoku skóroval Pavlovský – 1:2.

Začátek druhé třetiny zastihl domácí obranu opět v nedbalkách. Ve 24. minutě potrestali hosté chybu Jana Moučky, autorem třetí branky Slovanu byl Pěcha – 1:3. Tlak hostujícího mužstva sílil, Kohouti byli chvílemi doslova bezradní. Ve 27. minutě, při signalizovaném vyloučení domácích, přidal Janošek čtvrtý zásah – 1:4 a s Kohouty to začínalo vypadat bledě. Domácí si vzápětí vybrali oddechový čas, do branky se místo Nimmerrichtera postavil Sajdl. Ten měl plnou lapačku práce při střeleckých pokusech Čikla a Pavlovského.

Do závěrečné třetiny nastoupili Kohouti s nově vytvořenými útoky (Hemský, Vlček, Jar. Moučka – Šejba, Jindřich, Fúzik – Pejcha, Prachař, Křečan).
Mužstvu pomohl rychlý gól, který v čase 41:06 vstřelil Fúzik – 2:4. Vzápětí měl gólovou příležitost Jindřich, ale brankář Turek jeho střelu vyrazil. Hosté pak špatně vystřídali, chvíli hráli v šesti a nabídli Kohoutům přesilovou hru. Domácí ji využili, v čase 44:13 zamířil od modré tvrdě a přesně Vlček – 3:4. Karta se otočila, hru ovládli Kohouti. Zvláště, když přesně o minutu později, v čase 45:13, se krátce po vhazování postaral o vyrovnání Šejba – 4:4!!
Hokejisté České Třebové vstali z mrtvých, ale nadějnou situaci bohužel nezvládli. Pustili se do bezhlavého útočení, v čase 46:06 musel nebezpečí v obraně „hasit“ Vlček, jen za cenu nedovoleného zákroku.
Výhodu přesilovky získali hosté. V této situaci se jediné chyby dopustili rozhodčí, kteří přehlédli faul Rajnohy na Škvora (krosček). Hosté v čase 47:23 zásluhou veterána Muselíka přesilovku využili – 4:5. Co bylo ještě horší, domácí hráči si v obraně opět vybrali dovolenou a Janošek v čase 48:11 vstřelil další gól – 4:6.
Čtyři minuty dřeli Kohouti na to, aby ze stavu 1:4 vyrovnali na 4:4. Potom si během necelé minuty nechali vstřelit další dvě branky a bylo rozhodnuto.

Teoretická šance svitla domácím v čase 54:34, kdy byl vyloučen hostující Čikl. Naději „smázl“ Šimončič, který trestuhodně „namazal“ puk Kobzovi, po jehož přihrávce ve vlastním oslabení v čase 56:27 skóroval Pavlovský – 4:7. Domácí se vzchopili o necelou minutu později, kdy se trefl Jar. Moučka – 5:7. Hra bez brankáře Kohoutů nevyšla, v čase 58:28 poslal puk do opuštěné českotřebovské branky Čikl – 5:8.

Česká Třebová – Moravská Třebová 5:8 (1:2, 0:2, 4:4)

Branky:
9. Škvor (Šejba, Jar. Moučka), 42. Fúzik (Jindřich, Cik), 45. Vlček (Hemský), 46. Šejba (Jindřich), 58. Jar. Moučka (Hemský, Vlček) – 9. Kobza (Langr), 16. Pavlovský (Augustin, Čikl), 24. Pěcha (Langr), 27. Duba (Janošek), 48. Muselík (Kobza, Langr), 49. Janošek (Kobza), 57. Pavlovský (Kobza), 59. Čikl.

Rozhodčí: Čížek, Pilný – Teplý, Kolář. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 1 035 (!!). Nejlepší hráči: Jindřich – Janošek, Pavlovský. Stav série: 0:1.

Česká Třebová: Nimmerrichter (27. Sajdl) – Škvor, Verner, Jan Moučka, Cik, Procházka, Pražák – Hemský, Jar. Moučka, Fúzik – T. Prachař, Jindřich, Šejba – Křečan, Vlček, Knytl – Šimončič, Zítka, Pejcha – Pirkl.

Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rajnoha, Bednařík, Muselík, Schneider, Hradil – Augustin, Čikl, Pavlovský – Langr, Kobza, Faltus – Duba, Janošek, Pěcha.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Z vedoucí branky jsme se radovali velmi krátce, po dalších chybách jsme pustili velmi dobře bruslícího soupeře do tříbrankového vedení. Souhlasím s názorem, že klíčový byl pátý gól, který jsme dostali v oslabení. Prohráváme 0:1, musíme se připravit na druhý zápas.“

Igor Čikl, st., trenér Moravské Třebové:
„Za stavu 4:1 pro nás jsme úplně přestali hrát a umožnili soupeř během několika málo minut vyrovnat na 4:4. Zřejmě rozhodující byla naše pátá branka při přesilové hře. Domácí hru více otevřeli a inkasovali další góly.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient