Search
Close this search box.

V hokejové přípravě se sparťanským A-týmem končí pětice hráčů

V minulých dnech proběhlo zúžení sparťanského kádru v aktuální přípravě na novou sezonu Tipsport extraligy. S týmem se rozloučili obránci Radek Jeřábek, Martin Jandus a Vojtěch Zeleňák a útočníci Tomáš Jandus s Filipem Hantákem. „Všem hráčům děkujeme za práci, kterou pro tým odvedli, a věříme, že se ve Spartě mohou v budoucnu ještě objevit,“ říká sportovní manažer Michal Broš.
Dvojčata Tomáš a Martin Jandusové budou v sezoně 2018/2019 působit v prvoligovém Slovanu Ústí nad Labem. „S trenéry jsme usoudili, že bychom určitě nemuseli mít strach je zařadit do čtvrté lajny, ale vzhledem k jejich hokejovému vývoji pro ně bude lepší, když budou mít vyšší herní vytížení a důležitější roli v týmu první ligy,“ vysvětluje Broš rozhodnutí ohledně dvacetiletých hokejových dvojčat.

Dalším hráčem, který zamířil do Ústí nad Labem, je dvacetiletý obránce Radek Jeřábek. „Radka jsme se rozhodli uvolnit do Ústí, aby mohl zabojovat o důležitou pozici v obraně Slovanu,“ říká sportovní manažer Sparty. V týmu nepokračuje ani útočník Filip Hanták. „Filip byl ve Spartě po dohodě s Chomutovem na zkoušku, ale vzhledem k velké konkurenci v útoku se neprosadil,“ doplňuje Broš situaci dalšího z hráčů, kteří se objevili v letní přípravě.

Posledním z pětice hráčů je dvacetiletý slovenský mládežnický reprezentant Vojtěch Zeleňák. „Vojta bohužel utrpěl před koncem letní přípravy zranění, takže si nemohl v žádném zápase říct o pozici mezi sparťanskými beky. Uvolnili jsme to tedy na Slovensko do Zvolenu, kde působil již v minulé sezoně a udělal si tam dobré jméno,“ uzavírá Broš.

Zbytek týmu nadále pokračuje v přípravě na start sezony. Příští víkend sparťany čeká turnaj Energie Steiermark Trophy 2018 v rakouském Grazu, kde se střetnou nejprve s domácím celkem Graz99ers a poté s jedním z dvojice HK Nitra – SC Rapperswil-Jona Lakers. Do nového ročníku Tipsport extraligy poté svěřenci kouče Uweho Kruppa vstoupí v pátek 14. září domácím zápasem s Mountfieldem Hradec Králové.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient