Search
Close this search box.

V Hodoníně u nádraží vyrůstá parkovací věž pro kola

Pro cyklisty a návštěvníky města s koly bude sloužit nová stavba, která začíná vyrůstat u železniční stanice. Nabídne jim možnost bezpečně a jednoduše uschovat svého dvoukolého miláčka. Stavební práce na základech věže začaly již zkraje jara a v současné době se dokončuje přízemní betonová stavba, na které bude stát prosklená ocelová konstrukce věže. Cyklistům bude věž sloužit už o letních prázdninách.
Cyklověž
Podobné výškové kolárny „Bike Tower“ slouží cyklistům už v šesti městech České republiky a od letošního jara se staví v dalších sedmi městech, včetně Hodonína. Jedná se o ocelovou prosklenou věž vysokou asi 11 metrů, která bude vybavena automatizovaným zařízením pro úschovu 118 kol. Celý proces uložení kola bude velmi jednoduchý a nezabere více než půl minuty. Uložení kola na 24 hodin vyjde na 5 Kč. Zájemce o uložení kola obdrží při placení parkovací lístek s čarovým kódem, který si uschová pro následné vyzvednutí. Na kole bude možné nechat veškeré příslušenství jako například přílbu, tašky, osvětlení a jiné, protože při uskladnění kola nikdo jiný s kolem do styku nepřijde. Při vyzvednutí kola automat načte čárový kód z lístku a kolo vydá.

Úschovna kol vyroste v proluce v těsné blízkosti nádražní budovy. Stavba věže vyjde na zhruba 11,8 miliónu korun včetně DPH a z 90 procent se na jejích nákladech budou podílet evropské prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu. Dokončení stavby je plánováno do konce měsíce června.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient