V Hlučíně proběhla soutěž mladých řemeslníků

VII. ročník soutěže s názvem „Hlučín, město s řemeslnou tradicí“ se 9. října uskutečnil na Mírovém náměstí v Hlučíně. Setkání organizované příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín, příspěvková organizace, se konalo pod patronací Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR z.s., starosty města a za podpory Moravskoslezského kraje a Hospodářské komory ČR v rámci programu CzechSkills – Mistrovství mladých profesionálů. Hlavní bodem programu byla soutěž žáků oboru Malířské a natěračské práce, doplňkovými soutěžemi se do akce zapojili budoucí zedníci, pečovatelé, prodavači, cukráři, pekaři a kuchaři.

Žáci z celé republiky předvedli při své práci klasické pracovní techniky i současné dekorační trendy. Akce se zúčastnilo deset dvoučlenných družstev z různých regionů České republiky, přijeli i hosté ze Slovenska.

Během své třídenní návštěvy si účastníci soutěže prohlédli jak město Hlučín, tak i zajímavosti regionu, zejména se jim líbila exkurze do Dolní oblasti Vítkovic.

Akce byla pro návštěvníky velmi atraktivní, zájemci měli možnost seznámit se s novými trendy v učebních oborech a žáci základních škol, kteří se rozhodují o výběru svého povolání, získali představu o řemeslech, o tvořivé a smysluplné práci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.