Search
Close this search box.

V Hlučíně proběhla soutěž mladých řemeslníků

VII. ročník soutěže s názvem „Hlučín, město s řemeslnou tradicí“ se 9. října uskutečnil na Mírovém náměstí v Hlučíně. Setkání organizované příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín, příspěvková organizace, se konalo pod patronací Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR z.s., starosty města a za podpory Moravskoslezského kraje a Hospodářské komory ČR v rámci programu CzechSkills – Mistrovství mladých profesionálů. Hlavní bodem programu byla soutěž žáků oboru Malířské a natěračské práce, doplňkovými soutěžemi se do akce zapojili budoucí zedníci, pečovatelé, prodavači, cukráři, pekaři a kuchaři.

Žáci z celé republiky předvedli při své práci klasické pracovní techniky i současné dekorační trendy. Akce se zúčastnilo deset dvoučlenných družstev z různých regionů České republiky, přijeli i hosté ze Slovenska.

Během své třídenní návštěvy si účastníci soutěže prohlédli jak město Hlučín, tak i zajímavosti regionu, zejména se jim líbila exkurze do Dolní oblasti Vítkovic.

Akce byla pro návštěvníky velmi atraktivní, zájemci měli možnost seznámit se s novými trendy v učebních oborech a žáci základních škol, kteří se rozhodují o výběru svého povolání, získali představu o řemeslech, o tvořivé a smysluplné práci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient