V Hejnicích proběhly Svatohubertské slavnosti

Průvod v čele se svatým Hubertem a svatou Dianou, ukázka práce sokolníka, Svatohubertská mše v bazilice Navštívení Panny Marie. To vše bylo v pátek 2. listopadu 2018 součástí programu Svatohubertských slavností v Hejnicích. Už po 24. je uspořádala Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant, která tím oslavuje tradičního patrona myslivců, svatého Huberta. Hubertskou jízdu a mši si nenechal ujít ani místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

„Svatohubertská jízda i mše jsou vždy velkým zážitkem. Střední škola hospodářská a lesnická si na této akci dává velmi záležet. Jsem velmi rád, že se tradice oslav svátku patrona myslivců stále udržují, a že je v našich končinách nese právě frýdlantská střední škola,“ uvedl místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.