Search
Close this search box.

V Havlíčkově Brodě se udělovaly ceny pro nejlepší Sportovce roku 2017

V Havlíčkově Brodě se dnes večer udělovaly tituly v anketě Sportovec Kraje Vysočina 2017. Jeviště Městského divadla a kina Ostrov se změnilo v improvizovanou ledovou plochu, na které si úspěšní regionální sportovci převzali ocenění v celkem devíti kategoriích. Odborná porota složená ze zástupců sportovních svazů a novinářů zvolila nejlepší sportovkyní loňského roku taekwondistku Ivetu Jiránkovou a nejlepším sportovcem mistra světa v silovém trojboji Davida Lupače. Prvenství mezi kolektivy patří hokejovému klubu HC Dukla Jihlava.

Mezi juniorskými sportovními nadějemi uspěli novoměstská atletka Kateřina Pulgretová a fotbalový reprezentant do 16 let Ondřej Mastný z FKM Vysočina Jihlava. Titul nejlepšího trenéra si z Havlíčkova Brodu odnáší Petr Vlk, kterému se v loňském roce podařilo vrátit jihlavskou Duklu po 12 letech zpět do české hokejové extraligy. Ve veřejné části ankety dostali nejvíce hlasů Pavlína Havlenová z Okresního sdružení hasičů v Třebíči, která loni vyhrála prestižní evropský závod Elite race FCC (Firefighter Combat Challenge) v Polsku, a mezi kolektivy vybrala veřejnost domácí kadetský tým BM Fitness Havlíčkův Brod, který sklízí nejen republikové, ale také evropské i světové úspěchy ve step aerobicu. Ocenění za nejlepší sportovní výkon roku 2017 patří Viktoru Poláškovi, který v americkém Utahu vybojoval ve skoku na lyžích titul juniorského mistra světa. Mezi handicapovanými sportovci obhájil prvenství z loňska plavec Martin Císař.

Cenu za přínos pro sport získal na dnešním slavnostním večeru trenér Petr Ryška z jihlavského plaveckého klubu AXIS. Petr Ryška dokázal během své kariéry vychovat na Vysočině řadu špičkových plavců, které dovedl až do české reprezentace. Je zakladatelem a ředitelem každoročních velkých mezinárodních závodů AXIS CUP a v současnosti je také předsedou Českého svazu plaveckých sportů a členem Výkonného výboru ČOV.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient