V Havlíčkově Brodě proběhla přehlídka trofejí ulovených v roce 2017

Ve dnech 2. – 6. června 2018 se uskutečnila chovatelská přehlídka trofejí zvěře ulovené v roce 2017 v honitbách spadajících do působnosti Městských úřadů Havlíčkův Brod, Chotěboř a Světlá nad Sázavou, podruhé v rekonstruované Staré radnici v Havlíčkově Brodě. Přehlídka byla téměř denně doplněna bohatým doprovodným programem. V sobotu doprovodili zahájení přehlídky Trubači z Liščího vršku a celou sobotu i neděli nabízeli své zboží různí prodejci. Pondělní program zpestřila laserová střelnice a v odpoledních hodinách zajímavá odborná přednáška Mgr. Luboše Hajného o záchraně zvěře při senoseči. Na úterní den byl připraven především program pro děti – výklad Vladimíra Havla o myslivosti, zvěři a přírodě, prezentace sokolnictví Václava Augustina a laserová střelnice. Chovatelskou přehlídku navštívilo přibližně 700 lidí z řad myslivecké i laické veřejnosti. Program chovatelské přehlídky zakončil koncert Trubačů z Liščího vršku na téma povídání s trubači.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.