Search
Close this search box.

V gynekologické ambulanci v Rožďalovicích mají nový moderní ultrazvuk

I díky vstřícnosti a štědrosti obce Rožďalovice již nyní pacientky, které dochází do zdejší gynekologické ambulance, mají komplexnější péči v blízkosti domova. Ambulanci v obci provozuje Nemocnice Nymburk s.r.o. S pomocí finančního daru od obce pořídila nymburská nemocnice ultrazvukový přístroj typu Philips HD5, jehož pořizovací cena byla 267.410 Kč (včetně DPH), a pacientky tak již v případě potřeby vyšetření ultrazvukem nemusí nikam dojíždět. A obec Rožďalovice na něj přispěla částkou 98 000 Kč, což je polovina celkové ceny přístroje bez DPH. Druhou půlku zaplatila nemocnice ze svých prostředků.
„Po více etapách se nám podařilo zrekonstruovat celý objekt zdravotního střediska, tedy i prostory gynekologické ambulance. Snažil jsem se, aby v jednotlivých ordinacích došlo i k modernizaci vybavení. Po konzultaci s paní doktorkou, která zde ordinuje, vyšlo najevo, že v ambulanci chybí ultrazvuk. Dnes už běžné zařízení v gynekologických ambulancích. Proto jsem inicioval jednání s nymburskou nemocnicí a po dohodě naše město zaplatilo polovinu nákladů na pořízení ultrazvuku,“ vysvětluje pohnutky příspěvku Petr Kapal, starosta Rožďalovic.

Podle primáře gynekologicko-porodnického oddělení nymburské nemocnice, MUDr. Dušana Kolaříka, Ph.D., je ultrazvuk v gynekologických ambulancích skutečně již standardním a měl by být i samozřejmým vybavením. Rožďalovický finanční dar proto samozřejmě vítá a váží si přístupu obce ke zlepšování zdravotnické péče. Provoz ambulance zajišťuje MUDr. Miroslava Sládková, lékařka z jeho oddělení, a rovněž porodní asistentka Milada Koňáková, která má podle slov primáře dlouhá léta ambulanci na starost.

„Gynekologickou ambulanci zajišťujeme v Rožďalovicích jednou týdně a to ve středu od 12:00 do 14:30 hodin. Přístup pana starosty Kapala a obecně obce velmi oceňujeme, a to nejenom v případě příspěvku na pořízení ultrazvukového přístroje. Už jen rekonstrukce a modernizace místního zdravotního střediska ukazuje, jak moc mu záleží na obyvatelích obce a přilehlého okolí,“ říká Milada Koňáková, která společně s doktorkou Sládkovou z nymburské nemocnice zajišťuje také provoz ambulance v Křinci.

Nový ultrazvuk v ambulanci slouží již od podzimu loňského roku, ale ke slavnostnímu předání, jehož se mimo jiných zúčastnili starosta obce Petr Kapal, MUDr. Dušan Kolařík, Ph.D. a Milada Koňáková, se uskutečnilo ve čtvrtek 8. března 2018 v rožďalovické ambulanci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient