V Galerii města Plzně probíhá výstava Michaela Gabriela

Výstavu známého sochaře Michaela Gabriela představuje Galerie města Plzně. Expozice s názvem Ve vaně, Archanděl Gabriel, a jiné příběhy je zaměřena na figurální, zvířecí či biologické motivy, jak se objevují v umělcově tvorbě od druhé poloviny 80. let minulého století do současnosti. Výstavu si zde mohou lidé prohlédnout do 11. listopadu 2018.

Plzeňané znají například Gabrielovu plastiku Koupání, která byla umístěna v Mlýnské strouze jako součást festivalu Sculpture Line 2018. Tato rozsáhlá kulturní akce se uskutečnila od poloviny června do 30. září v Praze a v řadě dalších měst České republiky včetně Plzně.

Michal Gabriel se narodil v roce 1960 v Praze. Po absolutoriu Střední uměleckoprůmyslové školy v Praze absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze, kde vystudoval sochařství. V roce 1987 založil spolu s dalšími umělci neformální uměleckou skupinu Tvrdohlaví. Od roku 1998 působí jako docent na Fakultě výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně, kde v letech 2007–2010 zastával funkci děkana. Vyučuje i na Vysoké škole uměleckoprůmyslové škole v Praze. V roce 1995 za svoji tvorbu obdržel prestižní cenu Jindřicha Chalupeckého. Mezi jeho významná díla patří mimo jiné spolupráce na výtvarné výzdobě v pavilonu indonéské džungle v ZOO Praha.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak