Search
Close this search box.

V Domě Na Sboře se konala přednáška o Izraeli a Palestině

Tři desítky posluchačů si přišlo do Domu Na Sboře vyslechnout přednášku Terezie Dubinové, PhD., která se této složité tématice věnovala.

Přednáška se dotkla jak samotného vzniku státu Izrael a jeho boje o existenci, tak i paralelně s tím se rodícím palestinským snahám o „osvobození“ území.
A neméně složitá situace panuje dodnes, a to nejen mezi Palestinci a Izraelci, ale i uvnitř obou komunit, v nichž se střetávají konzervativní směry s liberálními nebo i různé náboženské proudy.

Úterní večer však nebyl jen o prostém popisu komplikované situace, ale byl doplněn i konkrétními příběhy. Na osudech několika různých lidí byly ukázány složitosti, s nimiž se musejí vypořádat, ale i že se někteří z nich zcela vymykají svými životními příběhy a postoji již zažitým představám. Tyto příklady jsou nejenom zajímavostí, ale i příslibem světlejší budoucnosti v regionu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient