Search
Close this search box.

V Domažlicích se letos bude hospodařit se shodkem

Návrh rozpočtu města Domažlice pro rok 2018 projednávali ve středu 28. března domažličtí zastupitelé. Předložen jim byl rozpočet se schodkem 100 milionů korun, který bude dočasně (do proplacení dotací) kryt úvěrem. Zastupitelé rozpočet schválili a odsouhlasili také předložený plán investičních akcí.
„V letošním roce nás čekají dvě velké investiční akce. Je to plánovaná rekonstrukce plaveckého bazénu, která bude kryta pouze z našich finančních prostředků a také pokračování rekonstrukce a přestavby pivovaru. Na tuto akci jsme získali finanční dotaci z Evropské unie, ale protože vyúčtování dotací se často protáhne i na rok od dokončení stavebních prací, rozhodli jsme se, že přestože máme na účtech města dostatek finančních prostředků, zvolíme krytí schodku úvěrem ve výši 100 milionů korun,“ vysvětlil zastupitelům starosta Domažlic Miroslav Mach a dodal, že úvěr by zastupitelé projednávali v červnu letošního roku.

Kromě bazénu a pivovaru se v Domažlicích počítá s opravou některých komunikací a chodníků, s výstavbou nové obytné zóny ve Vrbově ulici, repasí původních oken na budově historické radnice na náměstí, s další částí opravy školní jídelny v základní škole Komenského 17, s výstavbou další cyklostezky nebo s opravou a budováním parkovacích stání.

Ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic proběhne také v letošním roce kompletní rekonstrukce průtahu Domažlicemi. Město se na této akci bude finančně podílet částkou ve výši necelých 4 milionů korun, které půjdou zejména na opravu chodníků nebo autobusových zastávek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient