V Dobříši myslí s vodou i na budoucnost

Stávající zdroje pitné vody pro město Dobříš jsou kapacitně dostačující, ale vzhledem k prodlužujícím se obdobím sucha, je nutné připravit se na tato krizová období a neustále mít na mysli i šetrné hospodaření s vodou. Do budoucna je třeba počítat i s dalším rozvojem města, proto je stále nutné hledat a využívat možnosti dalších zdrojů pitné vody. Za podpory města Dobříše byla vypracována společností VRV studie Zásobení Dobříšska a Novoknínska pitnou vodou, která řeší možnost napojení na skupinový vodovod z Vltavy.

Vodohospodářská společnost Dobříš v současné době také testuje na čerpání vody z místního lomu Jezírko mobilní úpravnu pitné vody, kterou si zapůjčila od Státní správy hmotných rezerv na dobu tří měsíců a umožní tak vyhodnotit správnou možnost úpravy na pitnou vodu a doplnit tak o další zdroj pitné vody pro Město Dobříš v budoucnu.

Fungující kontejnerovou úpravnu přijeli v úterý ověřit i zástupci celorepublikových médií, aby inspirovali i další města a obce v České republice a informovali o možnosti zapůjčení takovéto úpravny.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient