Search
Close this search box.

V divadelním klubu v Jihlavě vystoupí jazzová kapela Bee Band

Divadelní klub Horáckého divadla Jihlava (HDJ) ožije už tento čtvrtek 26. dubna od 19.30 hodin jazzem a swingem ze 30. let minulého století. Tento hudební koktejl bude mít na svědomí jihlavská kapela, která si říká Bee Band. Akce se uskuteční v rámci oslavy 100. výročí republiky. Vstupenky za 120 korun jsou stále k dispozici v předprodeji HDJ.

„Během večera zazní hity světových jmen, jako je Ella Fitzerald, Luis Armstrong, Billie Holiday, Nat King Cole a další. Nebudou však chybět ani interpreti současné jazzové a swingové scény, půjde například o skladby Zuzany Navarové či Karla Plíhala,“ uvedla Mirka Kvíčalová, tisková mluvčí HDJ.

Bee Band je seskupení jihlavských hudebníků zaměřujících se hlavně na 20. a 30. léta, kdy světem hudby hýbaly rytmy jazzu a swingu. Kvartet v současné době tvoří kytarista Vojtěch Emmer, hráč na piáno, kytaru a membranofon Přemysl Hrubý, basista a hráč na balalajku Martin Chaloupka. Jedinou ženou v uskupení je zpěvačka Michaela Emmerová.

Bee Band má za sebou koncertování na různých místech. Kromě klubů je mohou fanoušci slyšet například i v kostelích, galeriích, na koupališti, v tělocvičnách či na hradě. Hned v sobotu 28. dubna vystoupí například na festivalu vína ve Žďáru nad Sázavou.

Akce se koná v rámci oslav 100 let republiky a pořádá ji Muzeum Vysočiny Jihlava společně s Horáckým divadlem v Jihlavě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient