V Dětenicích se srazili dva motorkáři

V úterý 30. května krátce po půl sedmé večer došlo v Dětenicích k dopravní nehodě dvou motorkářů. Pětadvacetiletý muž zde řídil motocykl značky Kawasaki ER-6N. Na jedné z místních křižovatek chtěl pokračovat rovně ve směru na Brodek. Podle prvotních informací měl však přehlédnout sedmnáctiletého řidiče motocyklu značky Kawasaki MX 125 B přijíždějícího po hlavní silnici ve směru od Osenic na Libáň. Tomu nedal přednost v jízdě a vjel do křižovatky. Oba jezdci v důsledku srážky upadli na silnici a utrpěli zranění, která si vyžádala převoz k lékařskému ošetření do nemocnice. Provedená dechová zkouška neprokázala ovlivnění alkoholem ani u jednoho ze zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku 50 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.