V Čisté shořela střecha bývalého vepřína, škoda je sto tisíc korun

Požár staršího objektu v části Čistá v Krkonoších byl hasičům nahlášen v sobotu těsně po druhé hodině ranní, přičemž začalo hořet asi v půl druhé ráno. Jednalo se o budovu, která byla dříve užívána pro chov prasat a v současné době nebyla asi rok provozována. Při příjezdu jednotek na místo události hořela celá střešní konstrukce. Hasiči nasadili na uhašení požáru několik proudů a hasební zásah probíhal za použití dýchací techniky. Místní jednotka zřídila v blízkém potoce čerpací stanoviště a dopravním vedením z hadic byla voda dopravována na požářiště.

Šetřením bylo zjištěno, že požár vznikl v půdním prostoru, který byl z vnější strany objektu volně přístupný a nacházely se zde zbytky sena a slámy. Příčinou požáru bylo s největší pravděpodobností úmyslné jednání nezjištěné osoby, která vnikla na půdu a manipulací s otevřeným ohněm způsobila požár. Tím byla zcela zničena střešní konstrukce. Přízemí objektu nebylo poškozeno díky pevným stropům, které tvoří klenby. Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na asi 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na zhruba 200 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.