Search
Close this search box.

V Čimelicích zuřil požár rodinného domu, dva mrtví

Dvě minuty před druhou hodinou ranní přijalo 19. března Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje přes tísňovou linku 112 informaci o požáru domu v obci Čimelice.
Do Čimelic vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Z jednotek požární ochrany to byli profesionální hasiči ze stanice Písek a dobrovolní hasiči obcí Čimelice a Mirovice. K požáru bylo vysláno celkem pět cisteren. Po průzkumu, kdy se potvrdilo původní ohlášení, a to že hoří dvoupatrový rodinný dům, si velitel zásahu vyžádal výškovou techniku. Do Čimelic byl z písecké stanice povolán automobilový žebřík.

Požár zasáhnul prakticky celé patro a střechu domu, hasiči ihned zahájili hasební práce. Zdravotníkům ZZS předali jednu osobu s podezřením na nadýchání zplodinami hoření. V průběhu hašení pak na požářišti nalezli dvě mrtvé osoby.
Krátce před půl šestou dostali hasiči požár pod kontrolu, velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru. Následovalo dohašování celého domu. Hasiči rozebírali konstrukce a dohašovali ohniska. Po sedmé hodině ranní proběhlo střídání profesionální jednotky. Po osmé hodině pak do Čimelic vyjela jako posilová jednotka pro dohašovací práce také jednotka SDH obce Písek. V tuto chvíli (12:30 hodin) je na požářišti už jen profesionální jednotka. Hasiči závěrečný průzkum vedou termokamerou.

Po úplné likvidaci na požářiště nastoupí vyšetřovatel HZS, který společně s Policií ČR bude šetřit příčinu vzniku požáru. Výši škody předběžně stanovil na 3 000 000,-.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient