Search
Close this search box.

V Chlumci vzplála střecha nad kotelnou výrobní linky

Osm jednotek požární jednotky bylo povoláno 10. 4. v 15:15 k požáru střechy nad kotelnou výrobní linky v Chlumci nad Cidlinou v ulici Spravedlnost. Po provedení průzkumu bylo zjištěno, že požár uhasili sami zaměstnanci před příjezdem jednotek. Většina jednotek se tak mohla vrátit zpátky na své stanice. Hasiči, kteří zůstali na místě, provedli ještě kontrolu objektu termokamerou, zda nejsou pod střechou skrytá ohniska. Jednalo se o požár menšího rozsahu, který poškodil část střechy. Škoda byla odhadnuta asi na 40 tisíc korun, ale podařilo se uchránit hodnoty ve výši asi 50 milionů korun.

Na místo byly povolány profesionální jednotky ze stanic Nový Bydžov, Hradec Králové – Pražská a z centrální stanice Hradec Králové – U Přívozu. Dále byl vyhlášen poplach také jednotkám SDH obcí Chlumec nad Cidlinou, Nové Město nad Cidlinou, Lovčice, Klamoš a Žiželice.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient