V Chebu probíhá sbírka Paměť národa

Sbírka Paměť národa probíhá do 11. listopadu. Symbolickým květem si chebané připomínají hrdinství vojáků.

Stejně jako vloni, také letos má celorepubliková sbírka ke Dni válečných veteránů své místo rovněž v Městské knihovně v Chebu. Kasičky s malými stylizovanými vlčími máky, symbolem válečných veteránů, tu návštěvníci naleznou v půjčovně pro dospělé a ve studovně s čítárnou do 11. listopadu.

Připnutím symbolického květu si lidé připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu. Za našimi hranicemi se tak dělo už od konce 1. světové války (červené květy v té době pokrývaly hroby padlých na západní frontě). A právě 11. listopadu 1918 byla 1. světová válka podpisem příměří ukončena. Od roku 2001 je Den válečných veteránů připomínán i v naší zemi.

Vybrané peníze v ČR poputují obecně prospěšné společnosti Post Bellum. Podpoří natáčení vzpomínek pro sbírku Paměť národa – veteránů všech válek, politických vězňů nacismu i komunismu, pronásledovaných věřících, Romů, kteří čelili hrůzám holocaustu aj.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.