V Českých Libchavách hořela skládka, u požáru zasahovalo 13 jednotek hasičů

Třináct jednotek hasičů zasahovalo u požáru skládky komunálního odpadu v Českých Libchavách. Požár byl na Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje oznámen v sobotu 26. května v 10.44 hodin. Jednalo se o skládku o rozměrech zhruba 40 x 30 m. Hasiči museli zřídit tři čerpací stanoviště vody. Hasiči do vody přiměšovali smáčedlo, a to z důvodu lepšího průniku vody do skládky. Zásah byl pro hasiče náročný. Byla zde větší spotřeba pohonných hmot a smáčedla.

Hasiči měřili koncentrace zplodin v ovzduší. Hodnoty byly minimální a vítr vál kouř nad neobydlenou část území. Zplodiny hoření neohrozily obyvatele v okolí. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 14.28 hodin.

Starosta obce zařídil stravu a pitný režim pro zasahující hasiče. Na místo byla povolána i zdravotnická záchranná služba, aby v místě události ošetřila dva dobrovolné hasiče, kteří zkolabovali vyčerpáním. Pomocí techniky – bagru a nakladače byla skládka rozhrabována a dohašována hořící zbylá ohniska. Hasiči rozebírali celé odpoledne místo požáru a na místě stále zůstává šest jednotek hasičů na dohled.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak