Search
Close this search box.

V Českých Libchavách hořela skládka, u požáru zasahovalo 13 jednotek hasičů

Třináct jednotek hasičů zasahovalo u požáru skládky komunálního odpadu v Českých Libchavách. Požár byl na Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje oznámen v sobotu 26. května v 10.44 hodin. Jednalo se o skládku o rozměrech zhruba 40 x 30 m. Hasiči museli zřídit tři čerpací stanoviště vody. Hasiči do vody přiměšovali smáčedlo, a to z důvodu lepšího průniku vody do skládky. Zásah byl pro hasiče náročný. Byla zde větší spotřeba pohonných hmot a smáčedla.

Hasiči měřili koncentrace zplodin v ovzduší. Hodnoty byly minimální a vítr vál kouř nad neobydlenou část území. Zplodiny hoření neohrozily obyvatele v okolí. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 14.28 hodin.

Starosta obce zařídil stravu a pitný režim pro zasahující hasiče. Na místo byla povolána i zdravotnická záchranná služba, aby v místě události ošetřila dva dobrovolné hasiče, kteří zkolabovali vyčerpáním. Pomocí techniky – bagru a nakladače byla skládka rozhrabována a dohašována hořící zbylá ohniska. Hasiči rozebírali celé odpoledne místo požáru a na místě stále zůstává šest jednotek hasičů na dohled.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient