V Českých Heřmanicích shořela zemědělská usedlost, uvnitř zemřel člověk

V sobotu 15. září v 15.33 hodin byli hasiči přivoláni do Českých Heřmanic, kde hořela zemědělská usedlost, konkrétně její hospodářská část. Na místě zasahovalo 7 hasičských jednotek. Požárem byla zasažena dílna v přízemí a dále se požár rozšířil i do podkroví domu. Již v době příjezdu první jednotky byla na požářišti nalezena osoba s popáleninami ve svrchní části těla. Byla ji okamžitě poskytnuta lékařská pomoc a na místo byl mimo jiné povolán i vrtulník Letecké záchranné služby. Přes veškerou poskytnutou péči však osoba zemřela.

Požár hasiči dostali pod kontrolu v 17.02 hodin a zcela zlikvidován v 18.26 hodin. Zásah byl prováděn v dýchací technice a z objektu byly evakuovány nádoby s hořlavou kapalinou. Následná škoda na majetku byla vyčíslena na přibližně jeden milion korun.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. Stanoveno je hned několik vyšetřovacích verzí a sice technická závada na elektroinstalaci, nedbalostní jednání při použití otevřeného ohně, dále je prověřována i možnost úmyslného založení požáru.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak