V českolipské nemocnici proběhlo setkání s praktickými lékaři

Management českolipské nemocnice inicioval další setkání s praktickými lékaři Českolipska.

Stěžejním tématem společného jednání se stala zejména organizace pohotovosti pro dospělé, kterou nemocnice zajišťuje pro Liberecký kraj. Nemocnice upozornila na omezenou kapacitu vlastních lékařů, kteří mohou pohotovostní službu pro dospělé zastávat, a požádala praktické lékaře o využití jejich kapacit v pokrytí této služby. Téma pohotovosti pro dospělé bude projednáváno i na dalším přislíbeném jednání za účasti Libereckého kraje.

Dalším bodem setkání, kromě aktualit z provozu nemocnice a investic pro rok 2018, se stala podoba propouštěcích lékařských zpráv nebo zavedení nového systému NIS, který nemocnice připravuje.

Velmi kladně byl ze strany praktiků hodnocen zavedený program pro elektronickou komunikaci mezi zdravotnickými pracovišti, tzv. eZprava. Program, který nemocnice spustila v letošním roce, předává rychlou a bezpečnou formou lékařské zprávy. Českolipská nemocnice tak praktickým lékařům zasílá například propouštěcí zprávy z hospitalizace, nálezy rentgenových vyšetření, výsledky laboratorních vyšetření nebo z odborných nemocničních ambulancí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient