V Českém Meziříčí hořel stoh slámy

Oznámení o požáru stohu se slámou v blízkosti zemědělského objektu přijali hasiči v pátek ve čtvrt na devět ráno. Sláma byla uskladněna ve stohu o výšce asi 8 metrů na ploše 20 x 10 metrů. Na místo vyrazilo celkem deset jednotek požární ochrany, z toho důvodu byl vyhlášen druhý poplachový stupeň.

Jednotky stoh hasily z automobilového žebříku a pomocí několika dalších vodních proudů. Zároveň ochlazovaly blízkou budovu kravína, kde se v tu dobu nacházelo více než sto kusů ustájených zvířat. Požár se naštěstí směrem k objektu nešířil a hasiči jej od požářiště oddělovali vodní clonou. Oheň částečně poškodil také vlek za traktorem.

Hořící stoh bylo nutné postupně rozebrat a odvézt slámu na odlehlé místo, kde mohla kontrolovaně dohořet. Odvoz a vyskladnění slámy prováděly celkem čtyři nakladače. Jednotky používaly k hašení vodu z hydrantové sítě, ale zároveň bylo zřízeno čerpací stanoviště, odkud se dopravovala voda v cisternách kyvadlově.

Hasiči provádějí stále likvidační práce, a to až do odpoledních hodin. Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 10 milionů korun. Příčinou požáru byla technická závada na plošinovém vleku za traktorem.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient