V Českém Krumlově byl okraden další turista

Českokrumlovští policisté přijali oznámení o krádeži na osobě. Poškozeným je osmadvacetiletý turista, kterého dosud neznámý zloděj okradl dne 27. července 2018 v době od půl jedenácté hodiny dopolední do jedné hodiny odpolední na blíže nezjištěném místě v centru města Český Krumlov. Lapka muži sáhl v nestřeženém okamžiku do batohu, který měl poškozený při sobě. Okradený cizinec přišel o mobilní telefon iPhone X. Způsobená škoda byla odhadnuta na téměř 20 tisíc korun.

Policisté v této souvislosti znovu připomínají všem, aby si skutečně dávali pozor na své osobní věci. Kapsářům stačí malá chvilka nepozornosti k tomu, aby vás připravili o vaše věci. Proto buďte ostražití, všímejte si lidí kolem sebe a neustále kontrolujte, zda máte své osobní věci v pořádku při sobě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.