V Českém Brodě začne kurz finanční a občanské gramotnosti

V pondělí dne 9. 4. 2018 začíná v Českém Brodě dvoutýdenní kurz finanční a občanské gramotnosti a měkkých dovedností. Účastníci se mimo jiné dozvědí, jak na rodinné finance, zjistí, kde hledat informace o svých případných dluzích a zároveň zjistí, jaká mají práva, zda mají správně sepsané smlouvy (nájemní, pracovní atd.), či jak se připravit na pracovní pohovor.

„Vážně jsem nečekala, že se ve svém věku můžu dozvědět ještě něco nového o psaní životopisu a motivačního dopisu,“ kroutila hlavou paní Jarmila (45 let). Měla jeden vzor životopisu a motivačního dopisu, který posílala na každou pracovní nabídku. Na pohovor ale nebyla pozvána již velmi dlouho, zaměstnavatelé se jí neozývali. Z další komunikace s paní Jarmilou víme, že po úpravě životopisu a po správné stylizaci motivačního dopisu (pro každého zaměstnavatele zvlášť!) byla pozvána na 3 pohovory a po šesti týdnech získala práci.

V kurzech zaznívá mnoho osobních příběhů, lidé řeší různá témata – někdo např. napjatý rodinný rozpočet, další už třeba exekuci. Někdo marně hledá práci, jiný vůbec neví, jakým směrem se vydat. Zkušeností a problémů je mnoho, cest a možných řešení ale také. Když se lidé na konci kurzu rozcházejí, pravidelně od nich slyšíme, že získali novou naději a chuť na sobě dál pracovat.

Kurzy se pořádají ve větších i menších městech po celé České republice. Pro všechny účastníky jsou kurzy zdarma, každý dostane obsáhlé výukové materiály, o kterých od mnohých absolventů kurzů víme, že si je často přečte celá rodina či známí. Ale hlavně obdrží všichni spoustu užitečných a praktických informací.

Kurz probíhá ve dvou týdnech, pokaždé od pondělí do čtvrtka vždy od 8:00 hod. Místo konání: SK Český Brod, Sokolská 895, 282 01 Český Brod. Podrobnější informace získáte buď na e-mailu prokop@fdv.cz nebo nás můžete kontaktovat na telefonním čísle +420 606 471 440. Zúčastnit se může každý, kdo hledá práci, nebo je na trhu práce jakkoliv znevýhodněn (např. maminky na rodičovské dovolené, hendikepovaní, lidé s nedokončeným základním vzděláním apod.).

Projekty PROKOP (Prohlubování kompetencí pro zvýšení zaměstnatelnosti) tvoří ucelenou soustavu projektů, které realizuje Fond dalšího vzdělávání, státní příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Jsou financovány z ESF prostřednictvím OP Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR. Od října 2016 prošly úspěšně soustavou projektů PROKOP, za přispění partnera Úřadu práce České republiky, již více než 4 000 klientů v evidenci nezaměstnaných v devíti krajích. Od května roku 2018 by měl PROKOP obsáhnout území celé České republiky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak