V pondělí dne 9. 4. 2018 začíná v Českém Brodě dvoutýdenní kurz finanční a občanské gramotnosti a měkkých dovedností. Účastníci se mimo jiné dozvědí, jak na rodinné finance, zjistí, kde hledat informace o svých případných dluzích a zároveň zjistí, jaká mají práva, zda mají správně sepsané smlouvy (nájemní, pracovní atd.), či jak se připravit na pracovní pohovor.
„Vážně jsem nečekala, že se ve svém věku můžu dozvědět ještě něco nového o psaní životopisu a motivačního dopisu,“ kroutila hlavou paní Jarmila (45 let). Měla jeden vzor životopisu a motivačního dopisu, který posílala na každou pracovní nabídku. Na pohovor ale nebyla pozvána již velmi dlouho, zaměstnavatelé se jí neozývali. Z další komunikace s paní Jarmilou víme, že po úpravě životopisu a po správné stylizaci motivačního dopisu (pro každého zaměstnavatele zvlášť!) byla pozvána na 3 pohovory a po šesti týdnech získala práci.
V kurzech zaznívá mnoho osobních příběhů, lidé řeší různá témata – někdo např. napjatý rodinný rozpočet, další už třeba exekuci. Někdo marně hledá práci, jiný vůbec neví, jakým směrem se vydat. Zkušeností a problémů je mnoho, cest a možných řešení ale také. Když se lidé na konci kurzu rozcházejí, pravidelně od nich slyšíme, že získali novou naději a chuť na sobě dál pracovat.
Kurzy se pořádají ve větších i menších městech po celé České republice. Pro všechny účastníky jsou kurzy zdarma, každý dostane obsáhlé výukové materiály, o kterých od mnohých absolventů kurzů víme, že si je často přečte celá rodina či známí. Ale hlavně obdrží všichni spoustu užitečných a praktických informací.
Kurz probíhá ve dvou týdnech, pokaždé od pondělí do čtvrtka vždy od 8:00 hod. Místo konání: SK Český Brod, Sokolská 895, 282 01 Český Brod. Podrobnější informace získáte buď na e-mailu prokop@fdv.cz nebo nás můžete kontaktovat na telefonním čísle +420 606 471 440. Zúčastnit se může každý, kdo hledá práci, nebo je na trhu práce jakkoliv znevýhodněn (např. maminky na rodičovské dovolené, hendikepovaní, lidé s nedokončeným základním vzděláním apod.).
Projekty PROKOP (Prohlubování kompetencí pro zvýšení zaměstnatelnosti) tvoří ucelenou soustavu projektů, které realizuje Fond dalšího vzdělávání, státní příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Jsou financovány z ESF prostřednictvím OP Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR. Od října 2016 prošly úspěšně soustavou projektů PROKOP, za přispění partnera Úřadu práce České republiky, již více než 4 000 klientů v evidenci nezaměstnaných v devíti krajích. Od května roku 2018 by měl PROKOP obsáhnout území celé České republiky.