V České Třebové děti usínaly s pohádkami v knihovně

Od pátečního večera patřila celá knihovna dětem! V rámci celorepublikové akce Noc s Andersenem si pro ně pořadatelé nachystali vlastní téma, na které se některé knihovnice těšili snad víc než samotní účastníci. Celkem dvacet pět malých čtenářů a čtenářek tak zažilo opravdu kouzelnou noc s neuvěřitelnými rekvizitami. Chcete vědět, jak to celé začalo? Jednou pozvánkou v poštovní schránce a mluvícím kloboukem. Každý si přál být v tom nejlepším družstvu a hlavně se svým kamarádem. Protože někteří drželi palce a zavírali oči, aby se jim přání splnilo, tak jim klobouk vyhověl. Potom si děti vyzdobily svou kouzelnickou hůlku, klobouk, nasadili plášť a šlo se opravdu čarovat. V každém družstvu si děti vyrobily lávovou lampu a donutily utíkat barvy v mléce. V potemnělé místnosti hledali podle vůně správné lektvary, runy jim prozradily, co se nesmí dělat drakovi a každý si vyzkoušel nějaké kouzlo s gumičkou, šátkem nebo lanem.

Po jednotlivých stanovištích následovala voňavá večeře, aby děti nabraly sílu a vyrazily ven hledat dračí vejce. Pomocníkem byla pouze mapa a světla baterek. Ale všechna dračí vejce se našla! Tím to ovšem neskončilo. Děti ještě očekávaly turnaj ve famfrpálu. Kvůli chladnému počasí ale na košťatech nevydržely létat dlouho a vrátily se ke knížkám. Některé ze spokojených a unavených dětí si ještě chvíli četly, další si povídaly s novými kamarády. V sobotu ráno si všichni dali snídani, děti se rozloučily a dostaly něco na památku, aby na své první nocování v knihovně nikdy nezapomněly.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak