Search
Close this search box.

V České Lípě opět nadělovala Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata v pátek odpoledne splnila několika dalším seniorům z Domu s pečovatelskou službou (DPS) v České Lípě jejich vánoční přání a předala jim dárky, o které si v rámci celostátního dobročinného projektu Českého rozhlasu požádali. V českolipském zařízení pro seniory se tak odehrálo další milé setkání. Bylo o to dojemnější, že dárkyněmi byly mladé maminky, které s nadílkou dorazily i se svými malými dětmi. Seniorům tak návštěva „Ježíškových vnoučat“ způsobila dvojnásobnou radost.

Byly to vyslankyně Mateřského centra Slůně v České Lípě, kde se na dárky pro seniory složilo 115 maminek. Za dobrý skutek jim přišla poděkovat také českolipská starostka Jitka Volfová. Ani ona se nestavila s prázdnou. Každému obdarovanému přidala ještě malý dárek od města a všem popřála hezké Vánoce. „Myšlenka projektu je moc hezká a záslužná, protože pamatuje na seniory. Ale na tom, co se tady teď odehrálo, je nejkrásnější, že se do této předvánoční charity zapojily mladé maminky. Navíc to nebylo poprvé, kdy se v roli Ježíškových vnoučat rozhodly potěšit srdce dalších seniorů. Moc si toho vážím,“ dodává starostka.

A co všechno Ježíškova vnoučata tentokrát nadělila? Byly to například obálky, aby si babička mohla dál ukládat vyluštěné křížovky, které tak ráda vyplňuje. K dalším splněným přáním patřila také malá lednička nebo chybějící lampička nad postelí.

Sociální služby města Česká Lípa provozující také DPS na Ladech se do charitativního projektu zaměřeném na splnění vánočních přání obyvatel domů pro seniory zapojily aktivně letos poprvé. Sepisovaly vánoční přání svých klientů a zadávaly je do veřejně přístupné registrace na webových stránkách www.jeziskovavnoucata.cz . Právě zde si potom štědří dárci z celé republiky vyhledávají, komu splní jeho vánoční přání a tím rozveselí další osamělou duši.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient