V čele baráže je Jihlava, Kladno poprvé bodovalo

Jihlava zatím jako jediná nepoznala v letošní prolínací soutěži pocit porážky a vede tak tabulku se sedmi body. Druhý je Litvínov se šesti body, následuje Kladno s tříbodovým ziskem, tabulku uzavírají Karlovy Vary s dvěma body.

Poprvé se v baráži střetli letošní extraligisté. Během 52 kol základní části naší nejvyšší soutěže se střetli čtyřikrát, takže se velmi dobře znali a i průběh zápasu v prvních dvou třetinách tomu napovídal. Byl to opatrný hokej, v kterém během 40 minut padla jediná branka. Zasloužil se o ní domácí Jiránek v 17. minutě.
Hráči se více rozstříleli až v posledním dějství, které brankově ovládli Jihlavští a mohou se radovat z prozatimního prvního místa v tabulce.

Radim Skuhrovec, trenér HC Verva Litvínov: „Bylo to relativně vyrovnané utkání, ve kterém rozhodly o vývoji utkání dvě přesilovky – naše a soupeře. V ní se bohužel podařilo vstřelit gól soupeři. Dukla předvedla velmi dobrý výkon, i do obrany. Byla to velká bitva, protože tato utkání jsou strašně důležitá. Nám se povedlo vstřelit branku až v závěru utkání. Soupeř si to pohlídat, takže Jihlavě gratulujeme k vítězství a za pár hodin se potkáme v dalším těžkém zápase u nás. Už delší dobu se trošku potýkáme s vyloučením hráčů, ale emoce s nimi cloumají a právě ty emoce vystoupí a vzplanou v takovém bojovném utkání, které je oboustranně na krev. Samozřejmě s tím vůbec nejsme spokojení. Dukla to tentokrát ustála lépe jak my, a proto je výsledek takový, jaký je.“

František Zeman, trenér HC Dukla Jihlava: „Souhlasím v hodnocení s kolegou. Urputné utkání stálo určitě jeden i druhý mančaft hodně sil. Po nezvládnutém utkání v Karlových Varech jsme věděli, o co hrajeme. Musím poděkovat do kabiny, že tři body zůstaly doma.“

Dukla Jihlava – HC Litvínov 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 17. Jiránek (Suchánek), 43. D. Kajínek (A. Zeman, R. Hubáček), 54. R. Hubáček (Čachotský, Diviš), 60. A. Zeman (Jiránek, Čachotský) – 58. V. Hübl (F. Lukeš, J. Mikúš). Rozhodčí: Kubičík, Šír – Ganger, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Čachotský, De la Rose oba 10 min. – Frolo 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 6163.

Jihlava: Kořenář – De la Rose, Suchánek, Půža, Bryhnisveen, D. Kajínek, Váňa, Šidlík – P. Straka, Skořepa, Diviš – Čachotský, A. Zeman, Jiránek – Rabbit, M. Hlinka, Anděl – D. Čermák, R. Hubáček, F. Seman. Trenéři: Vlk a F. Zeman.
Litvínov: Petrásek – Šesták, Frolo, Gula, Z. Sklenička, Sörvik, Baránek – Gerhát, J. Mikúš, J. Černý – Matoušek, Řehoř, Trávníček – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – Jícha, Válek, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

Opět bez Jágra, zato s výhrou

Už nikoho v hledišti nepřekvapilo, když opět neviděl kladenskou legendu v dresu na ledě. Jágr je bohužel pořád zraněný a může se stát, že své hokejové kousky už do konce baráže nebude mít možnost předvést.
Ale domácí hráči to tentokrát zvládli i bez něj. V každé třetině se jim povedlo vstřelit jednu branku a to k vítězství stačilo, protože hosté se zmohli jen na jeden gól.

Pavel Patera, trenér Rytíři Kladno: „Zápas se podobal pátečnímu utkání, kdy jsme nastoupili dobře na Litvínov. Dnes jsme ale nezačali tolik plašit, když jsme vedli. Důležitý byl druhý gól, kdy to Kehy propálil. Výkon pak gradoval a ve třetí třetině jsme Vary moc do ničeho nepustili. Dnes jsme byli o krůček lepší a zaslouženě jsme vyhráli.“

Tomáš Mariška, trenér HC Energie Karlovy Vary: „Začátek utkání byl poznamenaný těžkým utkáním s Jihlavou z minulého kola. Ten zápas nás stál neskutečně sil, protože jsme ho otáčeli. Dnes jsme měli v první části problémy s pohybem. Nedostali jsme se ke hře na kotouči tolik, jak jsme chtěli, a bylo to z naší strany trochu nervózní. Ve druhé třetině jsme se zvedli, zlepšili jsme pohyb a dostávali jsme se do tlaku. Vytvářeli jsme si šance, ale bohužel nám tam propadla nešťastná střela od modré čáry. Domácí potom velmi obětavě a organizovaně bránili. Nám se prosazovalo velmi těžko. Třetí gól jsme dostali z naší snahy o tlak a o vyrovnání. Tam se hráčům nedá nic vytknout. Domácí dnes byli o malinko šťastnější a obětavější.“

Rytíři Kladno – Energie Karlovy Vary 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. T. Kaut (Kružík), 27. Kehar (Přikryl), 59. Přikryl (Strnad) – 17. Flek (Krejčí, Kverka). Rozhodčí: Roman Svoboda, Hodek – L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 4828.

Kladno: Cikánek – Štich, Svenlund, Štindl, Kehar, Lenďák, Repe – Kružík, T. Kaut, Redlich – D. Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: M. Hořava st. a Patera.
Karlovy Vary: F. Novotný – Podlipnik, Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí – Flek, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Kverka, Stloukal – Gríger, Skuhravý, Osmík – Vrdlovec, Tuominen, O. Beránek. Trenéři: Pešout a Mariška.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient