V Bystřici otevřeli nové Rákosníčkovo hřiště

Nové Rákosníčkovo hřiště společnosti Lidl bylo slavnostně otevřeno v neděli 20. května v Bystřici pod Hostýnem na sídlišti, v ulici U Hřiště. Symbolický klíč k němu převzal od představitelů společnosti starosta města Zdeněk Pánek, akce se zúčastnil také místostarosta města Jiří Ott.

„Hřiště jsme získali především díky chvályhodným aktivitám společnosti Lidl, která se v rámci projektu Rákosníčkova hřiště zaměřuje na pomoc dětem a podporu aktivního trávení volného času. Od roku 2012, kdy projekt vznikl, už v České republice postavila přes osm desítek hřišť, do nichž investovala více než 100 milionů korun. To naše je v pořadí jedenaosmdesáté a my za ně děkujeme. Poděkování ale stejně tak patří aktivním občanům Bystřice pod Hostýnem a okolí, kteří záměr vybudovat u nás Rákosníčkovo hřiště podpořili téměř 27 tisíci hlasy ve speciální anketě pořádané společností Lidl. Rád bych za všechny znovu poděkoval zejména Zuzaně Krkoškové, Michaele Obdržálkové, Gabriele Kozákové a Monice Jurečkové,“ řekl starosta města Zdeněk Pánek.

V ulici U Hřiště bylo v neděli veselo a plno. Bystřické rodiny s malými dětmi strávily na hřišti příjemnou neděli s balónky, obřími klauny, soutěžemi, dobrotami, dárky, vystoupením oblíbeného Michala z Kouzelné školky a množstvím dalších překvapení. Nové hřiště se symbolem Rákosníčka nabízí dětem předškolního věku velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, a nechybí ani kolotoč, houpačky a domeček. Na oplocené hřiště se vešly také pohodlné lavičky a zpevněná plocha pro kočárky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!