Search
Close this search box.

V Bystřici otevřeli nové Rákosníčkovo hřiště

Nové Rákosníčkovo hřiště společnosti Lidl bylo slavnostně otevřeno v neděli 20. května v Bystřici pod Hostýnem na sídlišti, v ulici U Hřiště. Symbolický klíč k němu převzal od představitelů společnosti starosta města Zdeněk Pánek, akce se zúčastnil také místostarosta města Jiří Ott.

„Hřiště jsme získali především díky chvályhodným aktivitám společnosti Lidl, která se v rámci projektu Rákosníčkova hřiště zaměřuje na pomoc dětem a podporu aktivního trávení volného času. Od roku 2012, kdy projekt vznikl, už v České republice postavila přes osm desítek hřišť, do nichž investovala více než 100 milionů korun. To naše je v pořadí jedenaosmdesáté a my za ně děkujeme. Poděkování ale stejně tak patří aktivním občanům Bystřice pod Hostýnem a okolí, kteří záměr vybudovat u nás Rákosníčkovo hřiště podpořili téměř 27 tisíci hlasy ve speciální anketě pořádané společností Lidl. Rád bych za všechny znovu poděkoval zejména Zuzaně Krkoškové, Michaele Obdržálkové, Gabriele Kozákové a Monice Jurečkové,“ řekl starosta města Zdeněk Pánek.

V ulici U Hřiště bylo v neděli veselo a plno. Bystřické rodiny s malými dětmi strávily na hřišti příjemnou neděli s balónky, obřími klauny, soutěžemi, dobrotami, dárky, vystoupením oblíbeného Michala z Kouzelné školky a množstvím dalších překvapení. Nové hřiště se symbolem Rákosníčka nabízí dětem předškolního věku velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, a nechybí ani kolotoč, houpačky a domeček. Na oplocené hřiště se vešly také pohodlné lavičky a zpevněná plocha pro kočárky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient