V Buštěhradu objevili archeologové pravěké sídliště za pivovarskými sklepy

Na poli za pivovarskými sklepy včera skončil archeologický průzkum, který je tam prováděn společností Pueblo v souvislosti s plánovanou výstavbou (řadové domy firmy Bemett).

Na místě bylo velmi mělko pod povrchem objeveno rozsáhlé pravěké sídliště (cca 5 tis. let) s žárovými hroby, zásobnicemi a dalšími objekty (nalezeny byly např. zlomky keramiky, pazourků a sekyr). Navíc zde byla nalezena cihelna zřejmě z 19. století, o níž existují archivní zprávy, že zde fungovala načerno, a její provozovatelé za to dostali pokutu (neboť neplatili daně). Udělejte si na místo procházku (vstup na vlastní nebezpečí!), vykopávky budou přístupné zhruba do 6. 8. 2018, pak se pozemek oplotí a začnou tam stavební práce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.