V Bučovicích se konal již třetí ročník preventivní akce

Asi stopadesát žáků z Bučovic se v úterý 15. května zúčastnili preventivní akce s názvem Nedej pokušení šanci. Akce, která má napomoci mladým lidem vyhodnotit rizika užívání návykových látek, se konala ve Vyškově již šestkrát. A díky podpoře města Bučovice mohla být rozšířena i mimo Vyškov. V bučovickém kině se konal již třetí ročník.

Akce byla určena žákům 8. a 9. tříd základních škol a studentům 1. ročníků středních škol. Jde o rizikový věk, kdy děti často láká vidina vyzkoušet něco nového a „atraktivního“.

Během dopoledne se posluchači seznámili v krátkých vstupech s negativními vlivy užívání drog. Setkali se s kriminalistou, který se zabývá drogovou trestnou činností, i s preventistou z organizace Podané ruce. Nechyběla ani prezentace dopravních nehod, v jejichž pozadí stál alkohol. Návštěvníci měli také jedinečnou možnost hovořit s mužem, který propadl závislosti a prošel následnou léčbou.

Dopolednem posluchače provedl zainteresovaný moderátor, který aktivně návštěvníky zapojoval do diskuse.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak