Search
Close this search box.

V bruntálských školách vítali prvňáčky různě

Prázdniny jsou minulostí, děti se vrátily lavic. Některé z nich v pondělí 3. září zažily svůj první školní den. Také v bruntálských školách přivítali prvňáčky.

Tři třídy pro 55 prvňáčků otevřeli na Základní škole v Jesenické ulici. Školáci se seznámili se svými třídami, učitelkami a osobně je pozdravila ředitelka školy Marcela Žáková. Děti si prohlédly družiny a odnesly si drobné dárečky.

V Základní škole na Cihelní ulici v novém školním roce otevřeli dvě třídy pro 52 dětí. „Prvňáčci se mohou těšit na trpělivé a vstřícné učitelky, příjemné školní prostředí, nové sportoviště, školní družinu a spousta zajímavých aktivit v průběhu školního roku,“ řekl ředitel školy Jiří Pozdíšek.

Velkolepé uvítání v aule připravili pro prvňáčky na Základní škole v Okružní ulici, kam do dvou tříd nastoupilo 40 dětí. „Přichystali jsme pro ně slavnostní uvítání před celou školou, měli jsme pro ně připraveny i drobné dárečky, prvňáčci se také vyfotili, a byli ostužkováni stužkou Prvňáček 2018,“ upřesnil ředitel školy Leoš Sekanina.

Pamětní listy a medaile budou připomínat první školní den dětem, které nastoupily do výuky na Základní školu ve Školní ulici. Zde také proběhl slavnostní ceremoniál v aule školy. 39 dětí sem bude docházet do prvních tříd a dalších 13 dětí do přípravné třídy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient