V bruntálských školách vítali prvňáčky různě

Prázdniny jsou minulostí, děti se vrátily lavic. Některé z nich v pondělí 3. září zažily svůj první školní den. Také v bruntálských školách přivítali prvňáčky.

Tři třídy pro 55 prvňáčků otevřeli na Základní škole v Jesenické ulici. Školáci se seznámili se svými třídami, učitelkami a osobně je pozdravila ředitelka školy Marcela Žáková. Děti si prohlédly družiny a odnesly si drobné dárečky.

V Základní škole na Cihelní ulici v novém školním roce otevřeli dvě třídy pro 52 dětí. „Prvňáčci se mohou těšit na trpělivé a vstřícné učitelky, příjemné školní prostředí, nové sportoviště, školní družinu a spousta zajímavých aktivit v průběhu školního roku,“ řekl ředitel školy Jiří Pozdíšek.

Velkolepé uvítání v aule připravili pro prvňáčky na Základní škole v Okružní ulici, kam do dvou tříd nastoupilo 40 dětí. „Přichystali jsme pro ně slavnostní uvítání před celou školou, měli jsme pro ně připraveny i drobné dárečky, prvňáčci se také vyfotili, a byli ostužkováni stužkou Prvňáček 2018,“ upřesnil ředitel školy Leoš Sekanina.

Pamětní listy a medaile budou připomínat první školní den dětem, které nastoupily do výuky na Základní školu ve Školní ulici. Zde také proběhl slavnostní ceremoniál v aule školy. 39 dětí sem bude docházet do prvních tříd a dalších 13 dětí do přípravné třídy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.