V Bruntálu hořel byt, vzplál od elektroinstalace

V úterý 8. května 2018 odpoledne zasahovali hasiči u požáru bytu v Bruntále. Škody vyšetřovatel odhadl na 200 tisíc korun, příčinou byla závada na elektroinstalaci jedné ze zásuvek.

Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena osm minut před čtrnáctou hodinou. Na místo byly vyslány jednotky ze stanic HZS MSK v Bruntále spolu s místními dobrovolnými hasiči a jednotkou obce Světlá Hora.

Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří nábytková stěna v obývacím pokoji jednoho z bytů. Z balkónu tak vyhodili ven jak hořící dveře, tak několik požárem zasažených skříněk, plameny v pokoji zlikvidovali jedním proudem C, druhým pak uhasili vyhozené předměty.

Požár se obešel bez zranění, všichni obyvatelé domu objekt sami včas opustili ještě před příjezdem hasičů – byť se někteří v počátku snažili zasáhnout hasicími přístroji i hadicí z hydrantu, rychlý rozvoj kouře jim to již neumožnil.

Hasiči po ukončení zásahu zkontrolovali všechny bytové jednotky, zda se do nich nerozšířil požár nebo nedostal kouř.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient